WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Archiwum: Marzec 2019

W miejscowości Chylin od kilku dni błąka się pies widoczny na zdjęciach poniżej. Ten młody przyjaźnie nastawiony do człowieka szczeniak według pozyskanych informacji został wyrzucony z przejeżdżającego przez tą miejscowość samochodu osobowego.

Czytaj dalej

23 marca bieżącego roku mieszkańcy gminy Władysławów mieli okazję uczestniczyć w kolejnym wyjeździe do teatru w ramach projektu „50+ – Przygoda z Kulturą” . Tym razem był to Teatr Mały w łódzkiej Manufakturze, gdzie pokazano spektakl pt. „Tylko miłość” autorstwa niemieckiego dramaturga Rene Heinesdorffa. Jest to świetna komedia małżeńska, która nie tylko zapewniła widzom dobrą […]

Czytaj dalej

W dniu 14 marca 2019r. w budynku Gminnego Ośrodka Kultury we Władysławowie zgromadzili się tłumnie członkowie naszego Stowarzyszenia, aby wysłuchać podsumowań związanych z czteroletnią działalnością „Koniczynki”. Pani prezes Beata Modrzejewska przedstawiła nie tylko efekty dotychczasowych działań, ale również zaprezentowała plany na przyszłość, a są one niezwykle ambitne.

Czytaj dalej

Stowarzyszenie Przyjaciele Ziemi Władysławowskiej niniejszym ma przyjemność zaprosić do udziału w szkoleniach – prelekcje połączone z warsztatami w tematyce

Czytaj dalej

W dniu 26.03.2019 roku w godzinach 13:00 do 14:30 w Urzędzie Gminy Władysławów przy Biurze Obsługi Interesanta odbędzie się akcja informacyjna dotycząca Programu „Nowa Piątka” organizowana przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Czytaj dalej

Zapraszamy wszystkich lokalnych przedsiębiorców, rzemieślników, producentów, wystawców na zaprezentowanie swojej działalności i produktów na I Jarmarku Wyszyńskim. Więcej informacji pod numerem telefonu 601-372-066.

Czytaj dalej

Szanowni Państwo,Z uwagi na dotychczasową współpracę zwracamy się z prośbą o udostępnienie na Państwa stronach informacji ważnych dla organizacji pozarządowych w Państwa gminie. Treść informacji zamieszczam poniżej.

Czytaj dalej

Koła Gospodyń Wiejskich z Russocic Skarbek i Kun oraz Koło Rolnicze z Russocic wzięły udział w Integracyjnym Spotkaniu Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Tureckiego , które odbyło się 11 marca 2019 r. w Turku.

Czytaj dalej

„Polityka sprzyjająca polskiej wsi jest jednym z priorytetów mojej prezydentury. Mieszkańcy terenów wiejskich stanowią około czterdziestu procent naszego społeczeństwa. To wielki społeczny kapitał, który powinien zostać w pełni uwolniony i w pełni wykorzystany”

Czytaj dalej

W minioną sobotę tj. 16 marca o godzinie 10.30 wystartował 1 bieg z cyklu grand prix Koła. Impreza jest bardzo popularna wśród biegaczy z subregionu konińskiego o czym świadczy bardzo liczna obsada zawodników.

Czytaj dalej

W dniu 4 marca 2019 roku odbyła się pierwsza narada Wójta z sołtysami wybranymi na kadencje 2019-2024. W spotkaniu uczestniczyli Wójt Gminy Władysławów Elżbieta Klanowska, Sekretarz Gminy Tomasz Rajczyk, Skarbnik Gminy Marzena Ressel, Przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Michalak, Poseł na Sejm RP Ryszard Bartosik, Senator RP Ireneusz Niewiarowski, a także sołtysi sołectw Gminy Władysławów.

Czytaj dalej

Świętowanie z okazji Dnia Kobiet stało się tradycją dla wszystkich Pań z miejscowości  Jabłonna. W tym roku, spotkanie które ma na celu podkreślić jak ważne i cenne są w sołectwie Jabłonna Panie, odbyło się 2 marca. Inicjatorem tego spotkania było Koło Gospodyń Wiejskich z przewodniczącą  Renata Szewczyk na czele.

Czytaj dalej

Dnia 16 lutego odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Znicz Władysławów. Przybyłych działaczy i zaproszonych do Gminnego Ośrodka Kultury gości powitał Prezes Łukasz Marciniak, który tego wieczoru przekazał władzę nad zarządem piłkarzowi z wieloletnim doświadczeniem w naszej drużynie – Andrzejowi Baranowskiemu.

Czytaj dalej

Do wielkopolskich placówek ZUS, od 1 marca, wpłynęło ponad trzy tysiące wniosków o przyznanie rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego, zwanego potocznie „Mama 4+”. Wszystkie wnioski złożyły kobiety.

Czytaj dalej

PORZĄDEK OBRAD: 1 Otwarcie i stwierdzenie quorum2 Przedstawienie porządku obrad2.1 Wniosek o zmianę porządku obrad2.2 Głosowanie porządku obrad wraz z wprowadzonymi zmianami3 Przyjęcie protokołu z sesji3.1 Przyjęcie protokołu z sesji VI.3.2 Przyjęcie protokołu z sesji VII4 Sprawozdanie z działalności Wójta Gminy w okresie międzysesyjnym a zwłaszcza z wykonania uchwał Rady Gminy.5 Odpowiedzi na interpelacje zgłoszone […]

Czytaj dalej

Ponad 1,6 mln płatników ma nadpłaty na swoich kontach w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Aktywni przedsiębiorcy mogą pomniejszyć swoje kolejne płatności do ZUS, natomiast ci nieaktywni, mają 5 lat na wystąpienie o zwrot nadpłaconych składek.

Czytaj dalej

Od kilku dni w miejscowości Natalia błąka się pies widoczny na zdjęciach poniżej.

Czytaj dalej

Minister Obrony Narodowej zaprasza na piknik wojskowy w Poznaniu

Czytaj dalej