WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Archiwum: Listopad 2019

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. ,,Złote Gody” – to piękne i doniosłe wydarzenie dla Jubilatów, którzy w miłości przeżyli razem tyle lat – 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego.

Czytaj dalej

  W związku ze zbliżającą się zimą i pojawieniem się pierwszych przymrozków, Urząd Gminy Władysławów przypomina o obowiązku zabezpieczenia przed zamarznięciem wodomierzy i innych urządzeń instalacji wodno-kanalizacyjnych szczególnie narażonyc na działanie mrozu. Obowiązek ten wynika zarówno z § 116 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać […]

Czytaj dalej

Wyborem ławnika do Sądu Okręgowego w Koninie oraz ustaleniem stawek podatków i opłat lokalnych zajęli się Radni Gminy Władysławów podczas Sesji, która miała miejsce w czwartek, tj. 21 listopada 2019 r.

Czytaj dalej

Jeśli nie pełniłeś do tej pory służby wojskowej  w jakiejkolwiek formie, a chcesz zostać żołnierzem zawodowym, zadzwoń lub przyjdź do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Koninie tam uzyskasz informacje na temat zasad naboru i  warunków szkolenia w ramach służby przygotowawczej.

Czytaj dalej

Prawie 35 tys. osób w Wielkopolsce złożyło już wniosek do ZUS o świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Z szacunków ZUS wynika, że od października tego roku do marca przyszłego roku, wnioski o nowe świadczenie może złożyć nawet 70 tys. osób w naszym województwie.Uzyskanie świadczenia uzupełniającego uzależnione jest od łącznego spełnienia kilku warunków. […]

Czytaj dalej

W sobotę 23 listopada b.r. w auli PWSZ w Koninie uczestniczyliśmy w koncercie pt. „Lata 20, lata 30”. Była to niezwykła, sentymentalna podróż, w którą zabrały nas znane szlagiery wykonywane niegdyś przez Eugeniusza Bodo, Tolę Mankiewiczównę, Hankę Ordonównę czy Adolfa Dymszę.

Czytaj dalej

Po raz kolejny możemy być zadowoleni z najnowszej inwestycji Gminy Władysławów, która jest uzupełnieniem strefy rekreacyjno-sportowej mieszczącej się przy Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie. O czym mowa?!

Czytaj dalej

XV Sesja Rady Gminy Władysławów Wideo z obrad kliknij tutaj.

Czytaj dalej

Wszystkim, którzy dziś obchodzą Dzień Pracownika Socjalnego życzę sukcesów zawodowych, energii i siły do realizacji ciekawych projektów socjalnych, życzliwego otoczenia i jak najwięcej satysfakcji z codziennych kontaktów z ludźmi, którym pomagamy. Wójt Gminy Władysławów – Elżbieta Klanowska

Czytaj dalej

Śmiertelny wróg świń – u bram Wielkopolski! Najwyższy czas na mobilizację! Wirus afrykańskiego pomoru świń ASF przekroczył już rzekę Wisłę i powoli zbliża się do Wielkopolski. Przenoszony jest nie tylko przez dziki, ale i ludzi, którzy wyrzucają w przygodnych miejscach zakażone resztki żywności np. kanapki z wędliną. Choć żywność taka jest nieszkodliwa dla człowieka, to […]

Czytaj dalej

W piątek, 15 listopada br. w gościnnych progach Domu Parafialnego w Russocicach, miał miejsce koncert będący podsumowaniem projektu edukacyjnego Centrum Kreatywności „Cuda, wianki…”.

Czytaj dalej

Gmina Władysławów zakończyła realizację kolejnych dwóch inwestycji, zaplanowanych i wykonanych zgodnie z przyjętymi wcześniej założeniami.
W dniu 13 listopada 2019 r. dokonano odbioru końcowego dwóch inwestycji pod nazwami ,,Termomodernizacja Urzędu Gminy – ocieplenie stropu na poddaszu” oraz ,,Modernizacja budynku hydroforni w Russocicach”. Prace związane z powyższymi inwestycjami wykonano w październiku i listopadzie br.

Czytaj dalej

W dniu 15 listopada 2019 r. uczniowie klasy VIII ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie wraz z nauczycielem WOS-u p. Wiesławem Kulig przybyli z wizytą do Urzędu Gminy Władysławów.

Czytaj dalej

Turkowska Unia Rozwoju T.U.R. w ramach realizacji Planu Komunikacji będzie pełnić dyżury w gminach członkowskich. Celem dyżurów jest wsparcie podmiotów i osób fizycznych realizujących projekty finansowane ze środków Leader (weryfikacja dokumentów, analiza problemów, wsparcie w zakresie rozliczenia projektu) oraz potencjalnych wnioskodawców w zakresie możliwości ubiegania się o wsparcie oraz przygotowania dokumentów aplikacyjnych. Nadto Turkowska Unia […]

Czytaj dalej