WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Archiwum: Listopad 2019

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. ,,Złote Gody” – to piękne i doniosłe wydarzenie dla Jubilatów, którzy w miłości przeżyli razem tyle lat – 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego.

Czytaj dalej

  W związku ze zbliżającą się zimą i pojawieniem się pierwszych przymrozków, Urząd Gminy Władysławów przypomina o obowiązku zabezpieczenia przed zamarznięciem wodomierzy i innych urządzeń instalacji wodno-kanalizacyjnych szczególnie narażonyc na działanie mrozu. Obowiązek ten wynika zarówno z § 116 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać […]

Czytaj dalej

Wyborem ławnika do Sądu Okręgowego w Koninie oraz ustaleniem stawek podatków i opłat lokalnych zajęli się Radni Gminy Władysławów podczas Sesji, która miała miejsce w czwartek, tj. 21 listopada 2019 r.

Czytaj dalej

Jeśli nie pełniłeś do tej pory służby wojskowej  w jakiejkolwiek formie, a chcesz zostać żołnierzem zawodowym, zadzwoń lub przyjdź do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Koninie tam uzyskasz informacje na temat zasad naboru i  warunków szkolenia w ramach służby przygotowawczej.

Czytaj dalej

Prawie 35 tys. osób w Wielkopolsce złożyło już wniosek do ZUS o świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Z szacunków ZUS wynika, że od października tego roku do marca przyszłego roku, wnioski o nowe świadczenie może złożyć nawet 70 tys. osób w naszym województwie.Uzyskanie świadczenia uzupełniającego uzależnione jest od łącznego spełnienia kilku warunków. […]

Czytaj dalej

W sobotę 23 listopada b.r. w auli PWSZ w Koninie uczestniczyliśmy w koncercie pt. „Lata 20, lata 30”. Była to niezwykła, sentymentalna podróż, w którą zabrały nas znane szlagiery wykonywane niegdyś przez Eugeniusza Bodo, Tolę Mankiewiczównę, Hankę Ordonównę czy Adolfa Dymszę.

Czytaj dalej

Po raz kolejny możemy być zadowoleni z najnowszej inwestycji Gminy Władysławów, która jest uzupełnieniem strefy rekreacyjno-sportowej mieszczącej się przy Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie. O czym mowa?!

Czytaj dalej

XV Sesja Rady Gminy Władysławów Wideo z obrad kliknij tutaj.

Czytaj dalej

Śmiertelny wróg świń – u bram Wielkopolski! Najwyższy czas na mobilizację! Wirus afrykańskiego pomoru świń ASF przekroczył już rzekę Wisłę i powoli zbliża się do Wielkopolski. Przenoszony jest nie tylko przez dziki, ale i ludzi, którzy wyrzucają w przygodnych miejscach zakażone resztki żywności np. kanapki z wędliną. Choć żywność taka jest nieszkodliwa dla człowieka, to […]

Czytaj dalej

W piątek, 15 listopada br. w gościnnych progach Domu Parafialnego w Russocicach, miał miejsce koncert będący podsumowaniem projektu edukacyjnego Centrum Kreatywności „Cuda, wianki…”.

Czytaj dalej

Gmina Władysławów zakończyła realizację kolejnych dwóch inwestycji, zaplanowanych i wykonanych zgodnie z przyjętymi wcześniej założeniami.
W dniu 13 listopada 2019 r. dokonano odbioru końcowego dwóch inwestycji pod nazwami ,,Termomodernizacja Urzędu Gminy – ocieplenie stropu na poddaszu” oraz ,,Modernizacja budynku hydroforni w Russocicach”. Prace związane z powyższymi inwestycjami wykonano w październiku i listopadzie br.

Czytaj dalej

W dniu 15 listopada 2019 r. uczniowie klasy VIII ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie wraz z nauczycielem WOS-u p. Wiesławem Kulig przybyli z wizytą do Urzędu Gminy Władysławów.

Czytaj dalej

Turkowska Unia Rozwoju T.U.R. w ramach realizacji Planu Komunikacji będzie pełnić dyżury w gminach członkowskich. Celem dyżurów jest wsparcie podmiotów i osób fizycznych realizujących projekty finansowane ze środków Leader (weryfikacja dokumentów, analiza problemów, wsparcie w zakresie rozliczenia projektu) oraz potencjalnych wnioskodawców w zakresie możliwości ubiegania się o wsparcie oraz przygotowania dokumentów aplikacyjnych. Nadto Turkowska Unia […]

Czytaj dalej

Dzień Seniora to wyjątkowe święto, w którym w sposób szczególny podkreślamy jego wartościową rolę w społeczeństwie. Seniorzy to osoby, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną, głęboką miłość i mądrość, jakimi obdarzają młodsze pokolenia. To oni zazwyczaj kultywują i pielęgnują w rodzinnych domach obrzędy i tradycje, niosą ciepło oraz zrozumienie.

Czytaj dalej

Już po raz 101. w całej Polsce świętowaliśmy odzyskanie niepodległości. Spora część osób lubi ten dzień spędzać aktywnie i na sportowo. W historię biegów w Polsce wpisał się bieg Niepodległości w Turku, na który to chętnie przyjeżdżają zawodnicy z przeróżnych zakątków kraju. Nie mogło na nim zabraknąć Naszej utalentowanej młodzieży, która jeśli tylko ma szanse występu, prezentuje się rewelacyjnie.

Czytaj dalej

Mikrorachunek podatkowy od 1 stycznia – możesz go sprawdzić już od dziś. – Od 1 stycznia 2020 r. PIT, CIT i VAT zapłacisz do urzędu skarbowego wyłącznie za pomocą indywidualnego rachunku podatkowego (mikrorachunku podatkowego). – Swój numer mikrorachunku możesz sprawdzić już teraz w generatorze dostępnym na stronie podatki.gov.pl lub w dowolnym urzędzie skarbowym. – Wystarczy […]

Czytaj dalej

Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie.Szczegółowe informacje dotyczące programu znajdują się na stronie www.schr.gov.pl

Czytaj dalej

Obchody Narodowego Święta Niepodległości mają zawsze szczególny wymiar. To poszanowanie patriotycznych tradycji i bohaterskich postaw, ale też lekcja szacunku wobec narodowej historii. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w wielu miejscach naszego kraju odbywały się msze święte w intencji Ojczyzny, uroczystości i marsze. Wzniosłych obchodów nie zabrakło także 11 listopada 2019 r. we Władysławowie.

Czytaj dalej