WITAMY NA STRONIE GMINY WŁADYSŁAWÓW

Archiwum: Październik 2019

W poniedziałek, tj. 28 października 2019 r., Radni zebrali się na obradach XIV Sesji Rady Gminy. Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in. zmiany w budżecie. Rozmawiano także o pomocy dla rodziny poszkodowanej w pożarze domu w Małoszynie.

Czytaj dalej

Skromnie, ale z klasą i dużą dozą gościnności wyglądał ostatni akcent sportowy przygotowany przez zarząd LZS Baszta Wyszyna. W minioną niedzielę, tj. 27 października 2019 r., punktualnie o godz. 10.00 Sławomir Kopczyk – prezes LZS Baszta Wyszyna i radny gminny Bartłomiej Wiśniewski przywitali pierwszych zawodników na Borowym Stawie w Piorunowie.

Czytaj dalej

Od dnia 19 października br. posługę proboszcza parafii pw. św. Józefa Robotnika w Kunach sprawuje ksiądz Ryszard Kokoszka. W piątek, 25 października 2019 r., o godz. 18:00 odbyła się uroczysta Msza Św. koncelebrowana, będąca oficjalnym wprowadzeniem duchownego na urząd. Przewodniczył jej biskup diecezjalny Wiesław Alojzy Mering.

Czytaj dalej

Wójt Gminy Władysławów wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności postanowił podjąć działania mające na celu pomoc w utylizacji azbestu i wyrobów zawierających azbest. Utworzono ,,Regulamin pomocy mieszkańcom gminy w usuwaniu wyrobów zawierających azbest”, dzięki czemu mieszkańcy naszej gminy mogli bezpłatnie pozbyć się szkodliwego azbestu z terenu swoich posesji w sposób bezpieczny i nieodpłatny. Z zakresu powyższego […]

Czytaj dalej

Porządek obrad: Otwarcie i stwierdzenie quorum. Przedstawienie porządku obrad. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji. Sprawozdanie z działalności Wójta Gminy w okresie międzysesyjnym, a zwłaszcza z wykonania uchwał Rady Gminy. Interpelacje i zapytania radnych. Rozpatrzenie uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Władysławów na 2019 rok. Rozpatrzenie uchwały w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej wysokości ceny za […]

Czytaj dalej

Od kilku dni w miejscowości Leonia błąka się pies widoczny na zdjęciu. Osoby mogące udzielić informacji na temat zwierzęcia, jego właściciela, lub chętne do zaopiekowania się nim prosimy o kontakt pod nr tel. 63 2804647.

Czytaj dalej

W dniu 21 października 2019 r. zgodnie z tradycją naszej szkoły odbyło się Środowiskowe Święto Ziemniaka. W przygotowanie uroczystości zaangażowali się rodzice, uczniowie i nauczyciele.

Czytaj dalej

W dniu 04.10.2019 r. uczniowie kl. VIII Szkoły Podstawowej w Kunach uczestniczyli w drugiej edycji „Nocy Zawodowców” w Koninie. Gospodarzami tegorocznej nocy był Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie, a organizatorami Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie oraz Centrum Kształcenia Zawodowego w Koninie.

Czytaj dalej

Podczas akcji ,,Sprzątania świata” w Gminnym Przedszkolu we Władysławowie na zaproszenie przedszkolaków pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w dniu 27 września przeprowadzili pogadankę z zakresu ochrony środowiska oraz segregacji odpadów. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego segregacja odpadów jest tak ważna, co dzieje się z odpadami i jak je można ponownie wykorzystać. Bardzo aktywnie uczestniczyli […]

Czytaj dalej

Ciężka praca się opłaca – te słowa mogą w pełni potwierdzić uczniowie z gminy Władysławów, którzy w minionym roku szkolnym osiągali fantastyczne wyniki w nauce i sięgali po najwyższe laury w konkursach na szczeblu ponadgminnym. W piątek, tj. 18 października 2019 r. prymusi odebrali stypendia naukowe.

Czytaj dalej

Za nami owocny finał prac kolejnego już zadania inwestycyjnego. O czym mowa?!
W dniu 14 października 2019 r. dokonano odbioru końcowego inwestycji pod nazwą ,,Rozbudowa sieci wodociągowej w miejscowości Przyborów”.

Czytaj dalej

W dniu 17 października 2019 r. Wójt Gminy Elżbieta Klanowska uroczyście wręczyła Akt Nadania Stopnia Nauczyciela Mianowanego Pani Ewie Szczecińskiej, nauczycielowi edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej we Władysławowie, ze stażem pracy 8 lat.

Czytaj dalej

Na podstawie art. 42ab ust. 2 ustawy z dnia 13 października 1995r. – Prawo łowieckie (t. j. Dz. U. 2017.1295 ze zm.) Wójt Gminy Władysławów podaje do publicznej wiadomości harmonogram polowań zbiorowych planowanych do przeprowadzenia w sezonie łowieckim 2019/2020 przez: Koło Łowieckie Nr 1 „PUSZCZA” w Koninie Jednocześnie informuję, że właściciel, posiadacz lub zarządca gruntu, […]

Czytaj dalej

Ludzie tak naprawdę nie zdają sobie sprawy jak wiele zawdzięczają  pszczołom. Większość owoców, warzyw, kwiatów (80% całego świata) nigdy by nie powstała, gdyby nie ciężka praca pszczół. 15 października 2019 r. w Szkołach Podstawowych w Kunach i Natalii odbyły się bardzo ciekawe warsztaty edukacyjne „Fascynujący Świat Pszczół”. Autorem projektu jest Mistrz Pszczelarstwa Aleksander Rębacz z […]

Czytaj dalej